Bursztyn. Słoneczny kamień. Emanujący ciepłem i energią. Ceniony już przez starożytnych za jego wyjątkowe, naturalne piękno i właściwości lecznicze. Choć w Polsce ciągle niedoceniany, na świecie przeżywa obecnie prawdziwy renesans. Jego urok ceniony jest najbardziej w biżuterii, a naturalne właściwości lecznicze – w kosmetykach. 

Bursztyn to skamieniała – choć nadal żyjąca i zmieniająca się – żywica drzew iglastych, która powstała ponad 40 mln lat temu. Przez tysiące był ceniony i czczony przez niemal wszystkie kultury Europy oraz Dalekiego i Bliskiego Wschodu. Zachwycali się nim starożytni Rzymianie, którzy gotowi byli zapłacić niemal każdą cenę za odmiany białe i żółte.

Dziś niezwykłe właściwości bursztynu zostały ponownie odkryte, między innymi w kosmetologii, która stale poszukuje wartościowych naturalnych składników aktywnych. A bursztyn idealnie się do tego nadaje – to potwierdza nie tylko medycyna ludowa, ale także badania naukowe prowadzone przez Wyższą Szkołę Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji  Zdrowia we współpracy z Laboratorium Procesów Technologicznych Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Instytucje te udowodniły, że kremy bursztynowe nawilżają skórę i poprawiają stan naskórka, mają też działanie przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne.

W Succinite stale badamy bursztyn. Doprowadzamy do perfekcji pracę z tym niezwykłym surowcem, uwalniając zeń to, co najlepsze i najcenniejsze: kwas bursztynowy i olej bursztynowy, które znajdują zastosowanie w naszych produktach. Mikronizujemy bursztyn i tworzymy wysokiej jakości ekstrakty. Dzięki tysiącom godzin pracy, badań i starań otrzymujemy doskonałe kosmetyki, idealne dla każdego rodzaju skóry. Kosmetyki, stworzone z miłości do bursztynu bałtyckiego. 


Przejdź do góry